ASME SA336 F11 CL2 Kanaalafdekking Flens | OD 630mm × ID 431.6mm × THK 100mm – Gesmede Chroom-Moly Warmtewisselaar Eindafdekking voor Hoge Temperatuur Service
Heeft u een offerte op maat nodig voor een Kanaalafdekking Flens? Neem rechtstreeks contact op met ons engineeringsteam: jimmy@steelseamlesspipe.com
Productomschrijving
Yuhong Group: Complete Warmtewisselaar Componenten – Van Buis tot Flens
Yuhong Group Co., Ltd. ontwerpt en produceert een uitgebreid assortiment thermische apparatuur voor wereldwijde industrieën. Ons kernassortiment omvat schelp- en buiswarmtewisselaars, drukvaten, luchtkoelers, en een complete levering van kritieke componenten: finstraalbundels, U-buisbundels, warmtewisselaar buisplaten, en alle gerelateerde onderdelen – inclusief gesmede flenzen en afdekkingen voor drukdragende verbindingen. Onze full-service aanpak zorgt ervoor dat u precies krijgt wat u nodig heeft voor nieuwe projecten of onderhoud.
Getoond in de bijgevoegde foto's is een van onze ASME SA336 F11 CL2 kanaalafdekking flenzen – een gesmeed chroom-moly legering component precisie-gefreesd voor warmtewisselaar service bij hoge temperaturen.
Product Focus: Kanaalafdekking Flens – Het Toegangspunt voor Onderhoud aan de Buitenkant
De kanaalafdekking flens (ook wel bonnetdeksel of einddeksel flens genoemd) is een kritiek drukbehoudend component dat het uiteinde van een warmtewisselaarkanaal afsluit. Het biedt toegang tot de buitenzijde voor inspectie, reiniging en onderhoud, terwijl het een lekvrije afdichting behoudt onder bedrijfsdruk en temperatuur.
Op basis van de afbeeldingen vertoont deze flens:
-
Materiaal: ASME SA336 F11 CL2 (chroom-moly legering staal, 1.25Cr-0.5Mo, Klasse 2)
-
Type: Kanaalafdekking flens (管箱盖法兰)
-
Afmetingen: OD 630mm × ID 431.6mm × THK 100mm (zoals op het onderdeel gestempeld)
-
Productiemethode: Gesmeed (dichte korrelstructuur, geen interne porositeit)
-
Bewerking: Precisie-gefreesd oppervlak met boutgaten voor tapeinden en pakkingzetting
-
Markering: Volledige traceerbaarheid met materiaalgradatie, afmetingen, warmtenummer en projectnummer
Waarom SA336 F11 CL2 Chroom-Moly voor Kanaalafdekking Flens?
| Eigenschap |
Voordeel voor Kanaalafdekking Flens Toepassing |
| 1.25Cr-0.5Mo legering |
Biedt uitstekende sterkte bij hoge temperaturen en kruipweerstand tot ~550°C. |
| Klasse 2 temper |
Biedt hogere sterkte dan Klasse 1 – geschikt voor verhoogde drukdiensten. |
| Gesmede constructie |
Uniforme korrelstructuur; geen interne holtes of laminaties – cruciaal voor drukbehoudende componenten. |
| ASME conformiteit |
Volledig traceerbaar naar ASME Sectie II materiaalspecificaties. |
| Waterstofdienst capaciteit |
Chroom-moly legeringen worden veel gebruikt in waterstofrijke omgevingen (raffinage, petrochemie). |
| Warmtenummer traceerbaarheid |
Elke flens is gestempeld met warmtenummer voor volledige traceerbaarheid. |
Belangrijke Componenten Die Interactie Hebben Met Deze Kanaalafdekking Flens
| Component |
Materiaal (Typisch) |
Hoe het interageert met de flens |
| Warmtewisselaarkanaal |
Koolstofstaal of chroom-moly |
Vastgeschroefd aan de flens; de kanaalafdekking flens sluit het kanaaleinde. |
| Pakking |
Spiraalvormig, metaal-gecoat, of RTJ |
Dicht tussen de kanaalafdekking flens en het kanaallichaam. |
| Tapeinden & Moeren |
SA193 B16 / SA194 4 of B7/2H |
Gaan door de boutgaten; klemmen de afdekking aan het kanaal. |
| Warmtewisselaar Buis |
Koolstofstaal of legering |
Niet direct verbonden – toegankelijk wanneer de afdekking is verwijderd. |
| Warmtewisselaar Buisplaat |
Koolstofstaal of legering |
Bevindt zich binnen het kanaal; de flens biedt toegang tot het buisplaatvlak. |
| U-buisbundel |
Koolstofstaal of legering |
Toegankelijk via de flensopening wanneer de afdekking is verwijderd. |
Technische Hoogtepunten van Onze F11 Kanaalafdekking Flens
-
Gesmeed, niet gegoten: Smeden elimineert interne porositeit en biedt superieure mechanische eigenschappen – essentieel voor hogedrukbeheersing.
-
Precisie bewerking: Het afdichtingsvlak is bewerkt tot de vereiste oppervlakteafwerking (typisch 125-250 RMS voor spiraalvormige pakkingen, of gladder voor RTJ).
-
Nauwkeurigheid boutgaten: Boutgaten zijn geboord op de exacte steekcirkel – zorgt voor juiste boutuitlijning tijdens montage.
-
Volledige traceerbaarheid: Elke flens is gestempeld met materiaalgradatie, afmetingen, warmtenummer en projectnummer (zoals getoond in uw foto's).
-
Hoge temperatuur capaciteit: Geschikt voor continue service tot ongeveer 550°C (afhankelijk van druk).
-
Waterstofdienst: F11 wordt veel gespecificeerd voor waterstofhoudende stromen in raffinaderijen en petrochemische installaties.
Kennismodule: Kanaalafdekking Flens vs. Buitenkant Flens – Het Verschil Begrijpen
| Flens Type |
Locatie |
Functie |
Toegang Geboden |
| Kanaalafdekking Flens(hier getoond) |
Einde van het kanaal / bonnet |
Sluit het kanaaleinde af; biedt toegang tot de buitenzijde |
Volledige toegang tot buisuiteinden en buisplaatvlak |
| Buitenkant Flens |
Tussen kanaal en schelp/buisplaat |
Verbindt het kanaal met de schelp; laat vloeistof aan de buitenzijde binnen/buiten |
Toegang tot het kanaalinterieur wanneer de afdekking is verwijderd |
| Schelp Flens |
Op het schelplichaam |
Verbindt schelpsecties; biedt toegang aan de schelpzijde |
Toegang tot schelp-interne onderdelen |
| Nozzle Flens |
Op inlaat/uitlaat nozzles |
Verbindt procesleidingen met de warmtewisselaar |
Geen interne toegang – alleen leidingverbinding |
De flens getoond in uw foto is een kanaalafdekking flens – deze sluit het einde van het kanaal af en wordt typisch verwijderd wanneer inspectie of onderhoud aan de buitenzijde vereist is.
Kennismodule: F11 CL2 Materiaaleigenschappen & Toepassingen
| Parameter |
Waarde / Beschrijving |
| UNS nummer |
K11572 |
| Nominale samenstelling |
1.25% Cr, 0.5% Mo |
| Treksterkte (min) |
~515 MPa (Klasse 2) |
| Vloeigrens (min) |
~310 MPa (Klasse 2) |
| Max continue service temperatuur |
~550°C |
| Typische toepassingen |
Raffinaderij wisselaars, waterstofkoelers, hogedruk stoomgeneratoren, reactor effluent koelers |
| ASME code |
ASME Sectie II, Deel A – SA-336/SA-336M |
Wanneer F11 CL2 specificeren voor kanaalafdekking flenzen:
-
Bedrijfstemperatuur >400°C
-
Bedrijfsdruk >50 bar
-
Service omvat waterstof, stoom, of koolwaterstoffen bij hoge temperatuur
-
ASME Code conformiteit vereist
-
Koolstofstaal is ontoereikend vanwege kruip- of waterstofaanval zorgen
Voordelen van het Bestellen van Kanaalafdekking Flens bij Yuhong Group
-
Exact volgens uw tekening: Wij bewerken gesmede blanks volgens uw specificatie – OD, ID, dikte, boutcirkel, en flenstype.
-
Snelle doorlooptijd: Gesmede blanks in veelvoorkomende maten zijn beschikbaar; bewerking typisch 1-3 weken.
-
Elk materiaal: Chroom-moly (F11, F22, F5, F91), koolstofstaal (SA105, SA350 LF2), roestvrij staal (F304, F316L), nikkel legeringen.
-
Alleen component of complete assemblage: Wij leveren alleen de flens – of de complete schelp- en buiswarmtewisselaar met alle bijbehorende componenten.
-
Volledige documentatie: Materiaal testcertificaat (MTC), dimensionale rapport, PMI testrapport (optioneel).
Kennismodule: Flens Vlaktypen – De Pakking Afstemmen op de Service
Het afdichtingsvlak van een flens moet overeenkomen met het pakkingtype en de serviceomstandigheden:
| Vlak Type |
Afkorting |
Pakking Type |
Het Beste Voor |
| Verhoogd Vlak |
RF |
Spiraalvormig, plaat, of platte pakking |
Meest voorkomend – algemene service, gematigde drukken |
| Ring Type Verbinding |
RTJ |
Metalen achthoekige of ovale ring |
Hoge druk, hoge temperatuur diensten |
| Plat Vlak |
FF |
Zachte plaat pakking |
Lage druk, grote diameter toepassingen |
| Tong & Groef |
T&G |
Gecomprimeerde vezel of metaal-gecoat |
Kritieke diensten die positieve pakkingretentie vereisen |
De flens getoond in uw foto (bewerkte vlak met boutgaten) is typisch een RF (Verhoogd Vlak) ontwerp – het meest voorkomende vlaktype voor warmtewisselaar kanaalafdekkingen.
Alleen Component Levering – Wij Leveren Ook
Als u alleen onderdelen nodig heeft (geen volledige wisselaar), leveren wij:
-
Warmtewisselaar buizen – chroom-moly (F11/F22), roestvrij staal, koolstofstaal – op lengte gesneden, uiteinden voorbereid voor rollen of lassen
-
Finstraalbundels – voor luchtkoeler retrofits en gas-koeltoepassingen
-
U-buisbundels – compleet met buisplaat, baffles, en tie rods
-
Warmtewisselaar buisplaat – geboord en gegroefd volgens uw patroon
-
Baffles, tie rods, spacers – bewerkt volgens uw afmetingen
-
Flens & afdekkingen – SA105, SA350 LF2, F11, F22, F304, F316L – elk vlaktype
Typische Toepassingen voor F11 Kanaalafdekking Flens
| Industrie |
Toepassing |
Waarom F11 CL2 |
| Petrochemische raffinaderijen |
Waterstofkoelers, reactor effluent wisselaars |
Hoge temperatuur waterstofdienst; weerstaat H₂ aanval. |
| Energieopwekking |
Hogedruk stoomverwarmers |
Chroom-moly behoudt sterkte bij 400-550°C. |
| Chemische verwerking |
Hoge temperatuur zuur / oplosmiddel verwarmers |
Weerstaan thermische cycli en corrosieve omgevingen. |
| Olie & gas |
Gasverwerking bij verhoogde temperaturen |
Betrouwbaar in hoge druk, hoge temperatuur gasdienst. |
Kwaliteitsborging & Documentatie
Elke F11 kanaalafdekking flens die we verzenden bevat:
-
Mill Test Certificaat (MTC) per EN 10204 3.1 – chemische analyse en mechanische eigenschappen
-
Dimensionaal inspectierapport – OD, ID, dikte, boutcirkel, vlakafmetingen
-
Warmtenummer stempeling – zoals getoond op het onderdeel voor volledige traceerbaarheid
-
PMI (Positieve Materiaal Identificatie) – beschikbaar op aanvraag
-
NDE – UT, MT, of PT zoals vereist
-
Derden inspectie(SGS, BV, TÜV) – op verzoek van de koper
Offerte Aanvragen voor Uw F11 Kanaalafdekking Flens
Om een kanaalafdekking flens zoals die op uw foto's te offreren, stuur het volgende naar jimmy@steelseamlesspipe.com:
-
Tekening (PDF, scan, of handmatige schets met belangrijke afmetingen: OD, ID, dikte, boutcirkel, boutgat grootte en aantal, vlaktype)
-
Of: stuur ons uw oude flens voor reverse engineering (retourzending geregeld)
-
Materiaalgradatie: F11 CL2 (zoals getoond) of andere
-
Vlaktype: RF, RTJ, FF, of T&G
-
Hoeveelheid vereist (enkel stuk of productie run)
Wij zullen antwoorden met een dimensionale tekening ter goedkeuring, prijs en leveringsschema – typisch binnen 48 uur.
